Čo si pripraviť pre morča

Rozhodli ste sa, že budete chovať morča? Máme pre vás tip, kde si morčiatko kúpite. A poradíme vám aj v tom, čo všetko si potrebujete pripraviť pred tým, ako si ho prinesiete domov.

Ako si vybrať morča

Morča vyberajte uvážlivo. Pred kúpou sa presvedčte, či je zdravé. Ak nemáte možnosť vziať so sebou na výber morčiatka niekoho skúsenejšieho, všímajte si najmä tieto veci:

  • Či mu nevypadáva srsť, či nie je matná alebo so šupinami. Znakom, že všetko nie je v poriadku je aj to, že sa morča škriabe.
  • Oči musí mať lesklé, uši čisté a bez nánosov.
  • Zdravé morča bude zvedavé a hravé. Nekupujte apatické jedince.
  • Kupujte mláďa. Morča sa v priemere dožíva do 5 rokov.
  • Ak chcete chovať viacero morčiat, kúpte ich naraz, aby si na seba od začiatku navykli. Výhodou je, ak sú z jedného vrhu.

Veľký výber morčiat nájdete v špecializovaných predajniach. Ak chcete pri kúpe ušetriť, dostatočný výber vám poskytne aj inzercia hlodavcov.

Čo budete potrebovať

Cez internet nakúpite aj iné zvieratá. Na inzertnom portáli inzercia.sk nájdete bazár zvierat, ktorý ponúka všetko od plazov, cez kanáriky, andulky, psy, mačky, rybičky až po kone a hospodárske zvieratá. Nájdete tu tiež potreby pre zvieratá a aj pre morčatá.

Ako prvé budete samozrejme potrebovať klietku. Klietka pre morča má byť dostatočne veľká a bezpečná. Veľkosť závisí aj od počtu morčiat, ktoré budete chovať. Pre jedno morča sú vhodné rozmery 70 x 20 x 35cm.

Klietku umiestnite na miesto mimo priameho slnečného svetla, radiátora či prievanu. Dno je potrebné vysypať hrubou vrstvou pilín. Mali by pokryť celé dno klietky. Vyberte aj koliesko na behanie a umiestnite ho do klietky. Nezabudnite na vetvičku alebo drievko na obhrýzanie, domček pre morča, misku na jedlo a napájaciu fľašku.

Inzercia

Na webovej stránke inzercia.sk nájdete aj mnoho iného. Inzercia obsahuje inzeráty na predaj oblečenia, potrieb do domácnosti, áut, športových potrieb aj ponuku výhodných služieb. Nájdete tu dokonca aj ponuku nehnuteľností. A pravdaže aj všetko potrebné pre deti.

Cez inzerát nemusíte len kupovať. Využite bezplatnú inzerciu, aby ste predali zachovalé veci, ktoré už nepoužívate. Pri vytváraní inzerátu myslite na to, že kvalitná fotografia predáva najlepšie. K fotografii uveďte dostatok informácií o predávanej veci. Cenu stanovte s rozumom. Za používané veci nie je dobré pýtať veľa. To kupujúcich odradí. Odradiť ich môže aj príliš nízka cena. V takom prípade sa môžu obávať, že je tovar nekvalitný. Ak chcete potešiť sociálne slabších, zaraďte vás inzerát od kategórie „Darujem“. Pomôžete tak tým, ktorí si nemôžu dovoliť kúpiť veci, ktoré my ostatní pokladáme za samozrejmé.

Fotografia: bigstockphoto

Ohodnotiť článok
[Spolu: 5 Priemer: 4]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *